Čo na horúčku, koliky a celkovu nepohodu pri kojencoch a maličkých deťoch? 

🌼 Každá mama, naozaj každá, je vždy úplne vykoľajená, keď ochorie jej drahý poklad. Teplota je pri malých deťoch veľmi bežná, avšak vždy je s ňou spájaný strach o dieťa.
🌼 V prvom rade si treba uvedomiť, že teplota do 38,5 stupňa, je pre organizmus výborným pomocníkom. Stimuluje imunitný systém a telu pomáha vytvoriť si vlastný imunitný systém. Takáto teplota býva najmä pri prerezávaní zúbkov, bežné virotické ochorenia či rôzne reakcie organizmu na bežné infekty.
🌼 Dnes Vám chcem poradiť jeden veľmi účinný hydrolát, ktorý môžu bez akýchkoľvek nežiadúcich účinkov používať aj kojenci a maličké deti.
🌼 Hydrolát z harmančeka rímskeho (Anthemis Nobilis alebo chamaemelum nobile), ktorý je vedľajším produktom parovodnej destilácia kvetov rastliny, z ktorého sa získava veľmi silný esenciálny olej.
🌼 Samotná energia tejto rastliny hovorí – pristupovať ku všetkému s kľudom. 🙂
🌸 Pre kojencov poskytuje úľavu od detskej koliky (môžete potierať bruško alebo pred kojením si matka môže potrieť prsia týmto hydrolátom), môžete ho rozprašovať po izbe a keď sa dieťatku prerezávajú zúbky, môžete mu ich hydrolátom priamo potierat.
🌸 Rovnako tak hydrolát z harmančeka rímskeho pomáha pri celkovom podráždení a tiež výborne pomáha pri zapálenej, citlivej alebo podráždenej pokožke.
 
🌸 Celkovo má tento hydrolát tieto účinky: 
– analgetický a protizápalový
– Uvoľňuje oblasť solar plexu a pomáha sa dostať do svojho “stredu”
– Pôsobí ako spasmolytikum – proti črevným bolestiam, kolikám alebo problémy s trávením
– Protizápalový účinok – výborné skúsenosti s ním mám pri zápaloch očí, spojiviek alebo s
jačmeňom na oku
– Úžasné účinky má na pokožku, ktoré utišuje, hojí, zabraňuje svrbeniu a zapáleniu
 
🌼 A na záver malá rada pre všetkých perfekcionistov, ktorí potrebujú mať všetko pod kontrolou, potrebujú dosiahnuť vnútorný kľud, rozvahu a nájsť svoj stred odporúčam 30 dňovú kúru – 1 veľká polievková lyžica hydrolíátu do litra čistej vody, ktorú budete piť každý deň.
 
🌼 Hydrolát je absolútne bezpečný spôsob vnútorného užívanie esenciálnych olejov. Nie je vôbec potrebné kvapkanie čistého esenciálného oleja do vody alebo ho iným spôsobom dostať do nášho tela.
📌Zásadne NIE – čisté a neriedené esenciálne oleje na malé deti nepatria
📌Zásadne NIE – vnútorné užívanie pre malé deti je úplné tabu, môžete im veľmi ublížiť
📌Zásadne ÁNO – pre malé deti do 3 rokov a v niektorých prípadoch do 6, sú hydroláty BEZPEČNOU A JEDINOU možnou cestou užívania esenciálnych olejov.
 
#aromaterapiabezpecne #aromaterapiasrozumom #klinickaaromaterapia #aromatherapy